Hlavní stránka | Cyklistika | Ostatní
Cyklistika / Cubitus Humerus
Cubitus Humerus 5
Cvrček  ric@centrum.cz24.08.2010

Rehabilitace

Byl jsem osvobozen od přebytečných věcí v rameni a mohl jsem si říci, že jsem uzdraven. Uzdraven ano, ale provozuschopný moc ne. Byl přede mnou nejtěžší úkol. Dostat se zpět do kondice. A nebyl to, vlastně ještě pořád „není to“ úkol jednoduchý. Chirurg mě dal dohromady za pět hodin, rehabilitace bude přibližně trvat pět týdnů.

obr.01-

S rozcvičováním jsem začal hned po návratu z operace, při které mi vytahali dráty. Jednak u rehabilitační lékařky, a jednak trochu sám doma, podle doporučení fyzioterapeuta. Hlavní rehabilitační nápor měl ale přijít začátkem srpna. Lékař-operatér mi vyjednal pobyt v Rehabilitačním ústavu Brandýs n. Orlicí. Na jednu stranu jsem byl rád, že to bude pořádné rozcvičování se vším všudy, na druhou stranu se mi tam moc nechtělo. Znamenalo to být na několik týdnů z domu. Ne že bych doma zastal kdovíkolik práce, ale přeci jen něco málo jsem dělat mohl. A být doma je pohodlnější a příjemnější, než na pokoji, kde kromě postele nemáte nic. Jenže když se něco dělá, má se to dělat pořádně, a takové podmínky k rehabilitaci, jako jsou v Brandýse, jen tak někde mít nebudu. Takže ať jsem chtěl, nebo nechtěl, jednoho dne jsem si sbalil svých pět švestek, noťas a zaklepal jsem na bránu RÚ Brandýs n. Orl.
Dostal jsem svoji postel, svůj seznam procedur a druhý den hned ráno jsem vyrazil na první z nich. Co všechno jsem zde absolvoval, a ještě asi budu absolvovat, o tom se snad zmíním později. Teď jen tolik, že organizování procedur je dobře vymyšlené. Každý pacient dostane seznam na několik týdnů (2-3) dopředu, na kterém je uveden čas, místo a procedura. Časový plán je ± dodržován, což velkou měrou přispívá k celkové pohodě pobytu.
Zpočátku jsem byl trochu nesvůj a moc jsem nevěděl co dělat ve chvílích volna. Postupem času jsem našel svůj denní rytmus, vytvořil si svoje malé rituály a stereotypy, které mi pobyt usnadňují. Nervozita pominula a pomalu jsem si začal zvykat na nové prostředí.
Prostě se mi zde začíná líbit! :)
Počet přečtení:  367
Naposledy: 17.4.2021

Komentáře

Počet: 0

Vaše jméno:
Váš email:
Váš komentář
Opište kontrolní kód: 745 

 

 

 

 

 

Nejnovější komentáře

Přihlášení