Ohlédnutí za sezonou 2010
Cvrček  ric@centrum.cz31.10.2010

obr.01- Poloprázdná nebo poloplná?

Konec října již tradičně pro mě znamená konec sezony. Jaká byla ta s číslem 2010? Bohužel ji dominovala událost veskrze nesportovní, ale mající počátek ve sportu. Začnu ale popořádku.
Příprava na sezonu začala hned po listopadovém odpočinku. Běh, posilovna, a když napadl sníh přidal jsem běžky. Z těch se stal můj hlavní zimní sport. Záliba vyvrcholila nákupem nových prkýnek při posezonních slevách. Běžkám jsem se věnoval dokud byl na silnicích sníh a nedalo se vyjet na kolo. Do té doby jsem kolo sedlal jen na válcích nebo na trenažéru.
Jarní najíždění kilometrů se muselo obejít bez jihomoravského soustředění. Práce mi nedovolí vzít si dovolenou během školního roku. Přesto jsem si „malou“ radost dopřál. Jmenovala se Campagnolo Athena a Zonda. Nový materiál na kole byl znát na rychlostních průměrech. A že jejich zvýšení nebylo zásluhou jen nové techniky potvrdily i testy v CASRI. Zkrátka a dobře, jaro naznačilo výkonnostní skok, který jsem hodlal proměnit ve skok ve výsledkových listinách.
Přípravné závody před Mamutem vyšly dokonale k mé spokojenosti. Mamuta jsem absolvoval za Kolíkáčem a výsledek byl opět zlepšením. Týden po Mamutovi jsem pokračoval v závodní sérii v Krnově, kde jsem dojel do cíle po solidním výkonu výrazně před polovinou startovního pole. Bohužel, před cílem jsem vinou cizího zavinění havaroval o za cílem mě odvezla sanitka. Vícenásobná zlomenina lokte, vyhozená klíční kost a vazy v rameni. Čtyři měsíce bez jakéhokoliv sportu (viz. seriál CUBITUS HUMERUS). Na kolo jsem se posadil až koncem září 2010 a do konce sezony jsem stačil najet přes 600 km.
Jak hodnotit letošní sezonu? Na jejím začátku životní forma, pak pád a pocity beznaděje. Na jejím konci zase radost, že jsem opět v sedle a můžu točit nohama.
Jaká je sklenice? Poloprázdná, nebo poloplná?