Hlavní stránka | Cyklistika | Ostatní
Cyklistika / Trénink 2007
Trénink č. 2-6
Cvrček  ric@centrum.cz09.12.2006
Letošní teplý prosinec dává dostatek prostoru pro další trénink. Je otázka, jak moc této možnosti využívat. Naštěstí, krátký den dilema řeší za mě a nedovoluje jezdit v týdnu po práci. Nehrozí žádné bezedné hltání kilometrů. Za sobotu se toho moc nedá najezdit. K dnešnímu dni (9.12.) mám za prosinec mám najeto téměř tolik, co za celý prosinec 2005. Myslím ale, že nic nepokazím. V podstatě jsem odpočíval celý říjen a listopad, takže drobný nárůst oproti minulému roku nemůže být na škodu.

Kromě kola jsem začal i další doplňkové sporty. Většinou jedenkrát týdně: běh (30min), posilovna, tělocvična (volejbal, florbal). Ještě by to chtělo bazén, ale s tím je to horší.

 

č.2 – 25.11.2006

válce

Trénink byl ukončen prasknutím starého, zteřelého pláště na předním kole. Rána jak z děla tak předčasně ukončila můj trénink.

35min

 

č.3 – 29.11.2006

válce

Trénink základní vytrvalosti. Nebo lépe řečeno udržování cyklistických stereotypů.

60 min

 

č.4 – 2.12.2006

Teplota: 5st.C, mírný vítr.

Zimní výbava. Zmijovka pod přilbu, moira, starý pleteninový rukávy, dres, bunda winstoperka. Návleky na kolena, krátký kalhoty, teplý čapáky. Kožené rukavice s pleteninou uvnitř. Na tretry nové, winstoper návleky.

Návleky na tretry se osvědčily. I přes to, že vypadají tence, sloučily výborně. Chlad na prsty jsem cítil až ke konci, zbytek noh byl v teple. Horší to bylo s kolenama. Návleky na kolena sice neprofouknou, ale po nějaké době začnou studit, protože se pod nimi lehce sráží pot. Není to ale nic dramatického, jen to je nepříjemné.

Rukavice celkem dobré, jen jsem musel občas promnout prsty, aby se prokrvily.

Jinak šlo pochopitelně spíše o turistickou projížďku, bez jakýchkoliv sportovních ambicí. Hlavně se psychicky povzbudit, že se neválím na kanapi, ale že už skutečně "trénuji" :)

56 km

AVS 23,6 km/h

 

č.5 – 6.12.2006

válce 80 min

 

č.6 – 9.12.06

Teplota kolem 10°C, silný vítr, jemné mrholení.

Cesta z MT do Jevíčka a VO byla proti větru. Dost jsem si skousnul. Zvláště úsek mezi Chornicemi a Jevíčkem byl výživný. Koneckonců, průměr tepů hovoří za vše. Cesta po větru byla o něčem jiném. Rychlost kolem 35-40km/h málem v kompenzačním pásmu :)

Nicméně, je vidět, že už jsem trochu z formy. Dojel jsem kapánek vyšťavenej. Možná jsem si měl dát něco kratšího.

Počasí bylo ucházející. Mrholení ani moc nevadilo.

Oblečení: Návleky na tretry, zateplené čapáky, návleky na kolena. Dlouhá moira, dres a na vrch bunda od Kalaše. Rukavice kožené s pleteninou uvnitř

Nové nowind návleky na tretry jsou super. Nohy v teploučku, jak v bavlnce.

Trochu jsem prokaučoval jídlo. Jedna tyčka na tří hodiny je přeci jen málo :(

 

70 km

AVS 24,4 km/h
Počet přečtení:  499
Naposledy: 2.3.2021

Komentáře

Počet: 0

Vaše jméno:
Váš email:
Váš komentář
Opište kontrolní kód: 852 

 

 

 

 

 

Nejnovější komentáře

Přihlášení