Hlavní stránka | Cyklistika | Ostatní
Cyklistika / Trénink 2007
Trénink č. 7-8
Cvrček  ric@centrum.cz19.12.2006

č. 7 – 13.12.2006

válce

71 min.

 

č. 8 – 16.12.2006

-2°C, slabý protivítr v první polovině, lehká mlha.

Tak k tomu konečně došlo. To, na co jsem se psychicky připravoval je tady. Mráz. V podstatě jsem vždy odmítal jezdit při teplotách pod 5°C. Jenže, když už jsem investoval do zimní výstroje musím ven mráz nemráz, že?

Takže postupně: Pod přilbu jsem dal nesmrtelnou zmijovku. Tak, jako se osvědčila pod přilbou v Tatrách, tak mi prokazuje neocenitelné služby na kole. Taktéž pod přilbou.

Na těle už toho bylo o něco víc. Základ dlouhá moira a přes ní cyklodres doplněný teplými rukávy. Vrchní slupka nowindka. A výsledek? Celkem spokojenost. Při protivětru jsem ale cítil studená ramena, jakoby bunda profukovala. Ale v okamžiku, kdy vítr ustal, nebo se otočil neskutečná pohoda. Možná by to chtělo místo dresu a rukávů další vrstvu moiry. Uvidíme, s čím přijde Ježíšek :)

Nohy: krátký kalhoty, nákoleníky, tenký čapáky, zateplený čapáky. Do treter teplejší ponožka, přes tretry stará ponožka a vrchní vrstvu tvořil opět nowind.

S kalhotami nebyl žádný problém, snad jen pokud budu někdy kupovat něco do chladu, pořídím si kalhoty s nowindem. A nebo podvlíkačky s membránami na citlivých místech.

Horší to bylo s prstama u noh. Přeci jen jsou dost na raně a bohužel, do treter teplou ponožku nedostanu, takže promrzlé jsem je měl. Ale ještě to bylo na hranici únosnosti.

Zapomněl jsem na rukavice. Staré vojenské kožené s pleteninou uvnitř. Celkem jdou. Jsou mi ale těsné a tak nesmím zapomenout občas zahejbat s prstama.

Problém je s pitím. Vezl jsem půllitrovku vody. Pokud jsem se chtěl napít, musel jsem každý lok ledové vody převalovat chvíli v puse, aby se dal polknout. Ke konci tréninku se už voda měnila v tříšť a začínal zamrzávat ventil na pití. Chtělo by to termoláhev.

Pokud shrnu tento trénink v mrazu, mohu konstatovat, že to ještě jde. Uvidíme, jako to bude vypadat, až teplota opět klesne o dalších pár stupňů pod nulu.

 

54 km

AVS 24,0 km/h

Počet přečtení:  405
Naposledy: 2.3.2021

Komentáře

Počet: 0

Vaše jméno:
Váš email:
Váš komentář
Opište kontrolní kód: 328 

 

 

 

 

 

Nejnovější komentáře

Přihlášení