Hlavní stránka | Cyklistika | Ostatní
Cyklistika / Trénink 2007
Trénink č. 14-18
Cvrček  ric@centrum.cz05.01.2007

Tréninky v současné době snad nejsou ani tréninky. Jen takové popojíždění po okolí se snahou vyhýbat se kopcům. Leč, už je leden a asi bude na čase taky zkusit sílu.

č.14 – 30.12.2006

+1°C, slabý vítr, mlha

Mohl to být celkem pohodový trénink, nebýt toho, že jsem dvakrát píchl. I když přiznávám, že podruhé to byla moje vina. První defekt jsem opravil a samozřejmě prohlédl plášť,jestli tam nezůstal kámen, střep apod. Jenže já ho prohlédl jen ZEVNITŘ! A to byl čistý. Zapomněl jsem ho prohlédnout i z vnější strany, což se ukázalo, jako kardinální chyba. Malinkatý střípek byl zabodlý právě tak akorát, aby nevyčníval uvnitř pláště, ale dost pevně na to, aby v plášti držel a po cca 4 km způsobil další defekt. To mě teda dostalo. V takovém počasí dvakrát sundávat plášť :(

Jinak nic zvláštního. Oblečení už mám pro tyto teploty (kolem 0°C) vychytaný. Jen přetrvává problém s botami. To se ale bez finanční injekce nedá řešit.

Jako traťovku jsem si dal dvě obyčejné müsli tyčky. Dojel jsem na ně bez problému. Asi u nich zůstanu. Finančně je to rozhodně nejlepší řešení.

 54 km
AVS 22,5 km/h

 

č.15 – 31.12.2006

+3°C, vítr

Spíše symbolický trénink. První polovina proti větru, hlavně jsem si hlídal tepy.

 Zkoušel jsem "nové" kliky (jeté Record). Jejich převodníky 53/39 je přeci jen přijatelnější než staré 54/42.

Kromě klik jsem také testoval kombinaci dvojitých návleků na tretry. Pod nové NOWINDy jsem dal ještě staré návleky. Vzhledem k teplejšímu počasí je zatím nemůžu plně zhodnotit. Uvidíme v mrazu.

34 km

AVS 23,8 km/h

 

č.16 – 1.1.2007

+7°C,

Novoroční vyjížďka třebovských cyklistů. Nepočítám-li, jak jsme si natahovali hubu v Rozstání, po sportovní stránce nic moc. Ale jinak bezva. Poznal jsem některé třebovské cyklisty, s kterýma se potkávám v sezoně jen v protisměru.

Bezva akce.

17 km

AVS 20,0 km/h

3 piva

 

č.17 – 2.1.2007

+4°C

Vyjel jsem dost pozdě, takže nic extra. Trochu jsem neodhadl světlo a musel jsem otočit domů dřív, než jsem zamýšlel.

23 km

AVS 23,7 km/h

 

č.18 – 5.1.2007

+5°C, silný vítr, po dešti

Krátký trénink, bez problémů.

Zkoušel jsem nové rukavice. Nevypadají moc teplé, ale při teplotách nad nulou budou snad stačit. Vrch je neoprenový, dlaně kožené. Zpočátku je v nich chladno, po zahřátí dobré. Uvidíme při nižších teplotách.

Uvědomil jsem si zajímavou skutečnost. Až doteď mi trénink v zimě (byť beze sněhu a s teplotami na 0°C) připadal jako něco výjimečného. Ale při posledním tréninku (a dnes jsem si to potvrdil) jsem jakoby "přepnul" a trénink při současném počasí je najednou naprosto normální. Zajímavý psychologický moment :-)

34 km

AVS 24,3 km/h

Počet přečtení:  409
Naposledy: 2.3.2021

Komentáře

Počet: 0

Vaše jméno:
Váš email:
Váš komentář
Opište kontrolní kód: 217 

 

 

 

 

 

Nejnovější komentáře

Přihlášení