Hlavní stránka | Cyklistika | Ostatní
Cyklistika / Různé
Zrod Šlapky
Cvrček  ric@centrum.cz07.01.2007
Jak jsem psal již dříve v některé z reportáží, jedním z klíčových okamžiků mé novodobé cyklistické kariéry byla účast ve skupině "A" na Lacmanovi 2005. Proč klíčová a proč jsem se k ní připojil? Tak pozpátku:

V roce 2004 jsem se po několikaleté odmlce vrátil ke kolu a v roce 2005 jsem si koupil nový stroj (Šírer Alfa). V jednom táborském cykloobchodě jsem narazil na prospekt o cyklomaratonu LVR. Zdálo se mi vhodné naplánovat si na něm účast jako motivační prvek. V r.1995 jsem absolvoval Samson Radmarathon, takže k maratónům jsem nějaký ten vztah měl :) Při brouzdání internetem jsem narazil i na cyklodiskuzi (tehdy ještě na ivelo.cz), kde bylo k Lacmanovi založeno samostatné vlákno. No, a zde se objevila Igorova výzva/nabídka k založení skupiny "A". Bylo mi jasné (a trapné), že se jen povezu, ale přesto jsem se ozval. Jako víceméně netrénovaný jedinec jsem potřeboval nějaká ochranná křídla. S Igorem jsem si vyměnil pár emailu a postupně jsem se dozvěděl o Vinohradských Šlapkách. Co je to klub jsem pochopil v cíli Lacmana, kde na naši skupinu (nebo to, co z ní zbylo) čekali rychlejší Šlapky. Docela jsem záviděl týmového ducha.

Lacmanem pro mě tehdejší závodní sezóna víceméně skončila. Na kole jsem jezdil dál, ale bez účasti na závodech. Během zimní přestávky jsem byl v kontaktu s Igorem a tak jsem doufal, že i v roce 2006 na svůj první maratón pojedu s VŠ. Přerovského Mamuta jsem tedy absolvoval opět se skupinou „A“. Opět se ukázala síla týmové spolupráce.

Po Mamutovi přišel od Igora emailem dotaz, jestli bych nechtěl vstoupit do klubu Vinohradské Šlapky. S radostí jsem souhlasil a na Rampušákoví ve Štítech jsem v přihlášce do rubriky „Klub“ s hrdostí napsal „Vinohradské šlapky“.

Tak, to byla trochu rozvleklá odpověď na otázku proč jsem se připojil ke skupině „A“.  A proč byla klíčová?

Kdo navštívil šlapkovský web (www.vinohradskeslapky.com) mohl si přečíst spoustu reportáží ze závodů, různých akcí apod. Ve mně osobně to vyvolalo touhu vyrovnat se jim a motivovalo mě to k usilovnějšímu tréninku. Přeci jen jsem nechtěl zůstat vagonem v Orange Expresu. Takže jsem začal více trénovat a méně jezdit na kole. Řekl bych, že z bývalého cykloturisty se stal cyklista :)

A to je asi tak odpověď na otázku proč klíčová. Jízda ve skupině „A“ na LVR 2005 stála na počátku změny v mém přístupu k ježdění na kole.

Počet přečtení:  602
Naposledy: 4.3.2021

Komentáře

Počet: 0

Vaše jméno:
Váš email:
Váš komentář
Opište kontrolní kód: 714 

 

 

 

 

 

Nejnovější komentáře

Přihlášení