Hlavní stránka | Cyklistika | Ostatní
Ostatní / Verba
Chlastovné
Cvrček  ric@centrum.cz18.08.2009
Zpráva z tisku
...Dohromady pivovary uvařily o 670 tisíc hektolitrů piva méně než loni, což znamená sedmiprocentní propad. Za horší výsledky může podle pivovarníků špatné počasí, ekonomická krize a také úbytek zahraničních turistů. V prvním pololetí jich do Česka přijelo o 13 procent méně. Tento úbytek se pak projevil zejména na nižší výrobě sudového piva...

Protože pivovarnictví je významná součást průmyslu České republiky, na které navazuje spousta dalších odvětví, bylo by vhodné zavést protikrizové vládní balíčky na podporu jeho znovuoživení, tzv. chlastovné.
Každému, kdo na příslušný úřad donese potvrzení, že vypil v pohostinském zařízení více jak pět piv, bude mu šesté, a každé další vypité pivo proplaceno. Buď přímo hotově nebo v naturáliích. Na úřadě dostane přímo lahváče a to ve zvýhodněném kurzu 1:1,5. Za dvě piva vypitá v pohostinském zařízení tři lahváče.
Na dodavatele lahvovaného piva bude vypsáno naprosto transparentní výběrové řízení. Složení komise, která se tím bude zabývat, bude tajné. Pro veřejnost. Její složení budou znát pouze pivovary.
Počet přečtení:  381
Naposledy: 2.3.2021

Komentáře

Počet: 0

Vaše jméno:
Váš email:
Váš komentář
Opište kontrolní kód: 329 

 

 

 

 

 

Nejnovější komentáře

Přihlášení